Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2024

Visits: 180234

Opis

Visits: 306

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary są zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.

Przez cały wielki post, w każdy piątek, będzie odprawiana droga krzyżowa o godz. 17.15, a po drodze krzyżowej Msza św. Jak co roku podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą  niedzielę o godz. 16.00, a. po gorzkich żalach  sprawowana będzie Msza św.

Wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski i Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej serdecznie zapraszają do pięknie odnowionego Domu Kultury na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu zespołu VOX (Dariusza Tokarzewskiego i Mariusza Matery). Koncert odbędzie się w niedzielę 3 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj na godzinę 14.00 zapraszamy do Hilarówki świeckich lektorów, oraz wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie liturgiczno-organizacyjne dotyczące Wielkiego Tygodnia.

Dzisiaj pod chórem w ramach akcji Caritas – Jałmużna Wielkopostna 2024 można nabyć Baranki Wielkanocne, Paschaliki i świece na świąteczny stół.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Jeziorzanach o. Przeor odwiedzi chorych w Piątek 8 marca. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Woli Gułowskiej. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowy w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, 3 marca zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami, na Mszę mistagogiczną o godz. 13.00. Po Mszy św. rozdanie świec pierwszokomunijnych.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 06 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy społecznej św. Józefa zapraszają w niedzielę 17 marca na kiermasz stroików i palm wielkanocnych wykonanych z pomocą Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Dąbrowski – Paulista z Lublina. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. Zaplanujmy i dobrze wykorzystajmy ofiarowanych nam czas rekolekcji.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Stanisława Madoń z Podlodówki. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie…