Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Zwykłą 16.01.2022 roku.

Odsłony: 177542

Opis

Odsłony: 633

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Zwykłą
16.01.2022 roku.

W tym roku, kolędę, ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, oraz obostrzenia sanitarne, organizujemy w bezpieczny sposób dla wszystkich. Spotykamy się w kościele na Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00. Podczas której, modlimy się w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości. Na spotkanie prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona, a którą głowa rodziny po powrocie z Mszy św. poświęci dom, mieszkanie i obejście. Dla każdej rodziny jest przygotowany zestaw kolędowy; (kreda, kadzidło i węgielek). Ofiary kolędowe można będzie składać do skarbony z napisem: ofiary kolędowe”, po Mszy św. odprawianej w intencji rodzin, albo podczas Mszy św. niedzielnej, lub tygodniowej z napisem na kopercie: „Ofiara Kolędowa” z podaniem nazwy miejscowość, albo przesyłać na konto parafii z dopiskiem „ofiara kolędowa”. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zrobienie izolacji fundamentów kościoła, aby pozbyć się negatywnych skutków działania wilgoci w kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Program spotkań kolędowych:

Poniedziałek, godz. – 17.00 – Kalinowy Dół – o. Mariusz
Wtorek, godz. – 17.00 – Krzówka – o. Przeor
Środa, godz. – 17.00 – Lendo Wielkie – o. Adam
Czwartek, godz. – 17.00 – Lipiny – o. Adam
Piątek, godz. – 17.00 – Natalin – o. Przeor
Sobota, godz. – 17.00 – Niedźwiedź – o. Mariusz

W piątek 21 stycznia br. na godz. 17.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na „Wieczór z Jezusem”. W programie spotkania adoracja najświętszego sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Celem spotkania jest zawiązanie duchowej wspólnoty między uczestnikami i pogłębienie przyjaźni z Jezusem, oraz z poznawanie duchowości karmelitańskiej.

We wtorek 18 stycznia na godz. 19.00 do klasztoru zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie modlitewne ze Słowem Bożym – Lectio Divina. Prosimy zabrać ze sobą Pismo św.

W najbliższą sobotę tj. (22.01.2022) pragniemy zorganizować pielęgnację lasu klasztornego połączoną z wycinką kilku drzew, dlatego bardzo prosimy Panów i Panie sołtysów, oraz radnych parafialnych o wyznaczenie dwóch lub trzech panów z każdej miejscowości do pomocy. Potrzebne będą traktory z naczepami i piły motorowe. Wycinkę zaczniemy o godz. 900 . W związku z dalszymi pracami remontowymi ołtarza św. Eliasza i Ambony pragniemy pozyskać drewno potrzebne do budowy bezpiecznych rusztowań. Koordynatorem prac leśnych będzie o. Adam.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Genowefę Cąkała z Sobiski. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…