Ogłoszenia Duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 03.09.2023

Odsłony: 177632

Opis

Odsłony: 909

Zapraszamy chętne dziewczynki i chłopców do przyłączenia się Scholki karmelitańskiej. Na nowe osoby oczekujemy już w najbliższą sobotę, 9 września o godz. 15.00 w Hilarówce. Zapraszamy także chętnych chłopców do zapisów do grona ministrantów. Zapraszamy na spotkanie formacyjne dla dotychczasowych i nowych ministrantów także w najbliższą sobotę o godz. 13.00 do Hilarówki.

Rodziców wraz z dziećmi, które pragną w tym roku szkolnym przystąpić na do I Komunii świętej w naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. w niedzielę, 17 września na godz. 10.00. Po Mszy św. odbędą się zapisy.

W czwartek 7 września Mszą św. sprawowaną o godz. 8.00 w intencji obrońców Ojczyzny i ofiar drugiej wojny światowej rozpoczniemy „drugi rajd rowerowy, martyrologii poległych Lubelszczyzny”. Program rajdu: 8.45 – wyjazd z parkingu przy kościele karmelitów, 10.15 – Budziska, oddanie czci poległym, 10.45 – Charlejów przerwa na posiłek, 11.40 – Serokomla, wizyta na cmentarzu, 12.40 – Talczyn, oddanie czci poległym, 13.15 – Kock, 13.30 – koncert patriotyczny na dziedzińcu pałacu.

Od czwartku po południu rozpoczną się Uroczystości Odpustowe i Dożynki Diecezjalne. Uroczystości rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną o godz. 18.00 w intencjach wspólnych pielgrzymów, następnie o godzinie 19.00 odbędzie się Nabożeństwo Różańcowe do 5 ołtarzy (o. Adam). O godz. 20.00 Msza św. koncelebrowana przez księży z naszego dekanatu. Po Mszy św. o 21.30 adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 23.00. pasterką Maryjną, odprawianą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek godz. 8.00 – Msza św. w intencjach wspólnych, 10:00 – występ zespołów ludowych Gminy Górzno, 10:15 – program artystyczny w wykonaniu Domu Kultury Gminy Górzno, 10: 45 – Wystąpienie Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka; „Rola kultury i zwyczajów ludowych w pielęgnowaniu wiary i patriotyzmu”, 11:15 – prezentacja wieńców dożynkowych, 12:00 – Suma pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Po Mszy św. błogosławieństwo koron żniwnych, ziarna i nasion, wystawienie Najświętszego sakramentu, litania loretańska, procesja eucharystyczna.

Prosimy Koła Gospodyń Wiejskich z naszej parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych lub upieczenia chleba dożynkowego. W tym roku Starostami Dożynek reprezentującymi naszą parafię będą: Państwo; Grzegorz i Małgorzata Sobieszek z Turzystwa. Aby wesprzeć renowację naszego kościoła Właściciele Sali bankietowej – „Magnolia” ofiarowali 50 litrów bigosu, który zostanie rozdany pielgrzymom na stoisku prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lenda Wielkiego. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy z miejscowości należących do naszej parafii przygotowali, lub upiekli, coś czym będzie można poczęstować pielgrzymów. Ofiarowane produkty prosimy o przywiezienie w środę 7 września po południu do Hilarówki. Rolników posiadających różne ziarna siewne prosimy o przygotowanie symbolicznej dekoracji przy ołtarzu polowym z ziaren do poświęcenia, które po uroczystości pielgrzymi będą mogli zabrać do swoich gospodarstw.

Prosimy naszych parafian o udział w uroczystościach z wieńcami dożynkowymi lub upieczonym chlebem, Prosimy również o przybycie asysty procesyjnej, a miejscowych Panów strażaków o kierowanie samochodów na wyznaczone parkingi. Za wszelkie przejawy ofiarności i życzliwości serdecznie dziękujemy.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Wandę Mrozowską z Niedźwiedzia i Tadeusza Adamskiego z Sobiski, oraz Wandę Wachnik z Turzystwa. Polećmy ich, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…