Ogłoszenia Duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą 17.09.2023

Visits: 182158

Opis

Visits: 79

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

Dzisiaj 17 września, przypada 84 rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Dzień Golgoty Wschodu i Światowy Dzień Sybiraka. Modlimy się za wszystkich, którzy oddali życie za ojczyznę.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędą się zapisy dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do I komunii świętej w naszej Parafii.

Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Zapisy przyjmuje o. Mariusz po Mszy Św. niedzielnej w zakrystii kościoła do końca września.

W niedzielę 24 września zapraszamy na spotkanie informacyjne i zapisy kandydatów do bierzmowania z rocznika II, – klasy VIII. Natomiast spotkanie dla Klasy VII zostaje odwołane w związku z wprowadzeniem nowej instrukcji dotyczącej przygotowania do bierzmowania, która będzie obowiązywać w diecezji siedleckiej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Urszulina – 200 zł., z Kalinowego Dołu, dwa razy po 200 zł., z Turzystwa – 200 zł. Taca gospodarcza z września wynosi: 5160 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Sylwię Wawer z Turzystwa. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom jak i Przyjaciołom naszego Sanktuarium życzymy miłej i spokojnej niedzieli, oraz błogosławionego tygodnia.