Ogłoszenia Duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą 01.10.2023

Visits: 180209

Opis

Visits: 149

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

W klasztornym sklepiku można nabyć kalendarze rolnicze na przyszły rok – cena 35 zł.

 

Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza św. W poniedziałki w szczególny sposób zapraszamy dzieci – zwłaszcza uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., zaś młodzież i kandydatów do bierzmowana zapraszamy w piątki.

 

Drugiego października w poniedziałek zapraszamy na godz. 16.45 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców komunijnych. Po poświęceniu nabożeństwo różańcowe.

 

Taca zbierana w przyszłą  niedzielę będzie przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.

 

Wójt Gminy Adamów, Dyrektor Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, oraz Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej, zapraszają wszystkich naszych parafian i gości do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 84 rocznicy Ostatniej Bitwy Kampanii Polskiej 1939 roku w dniu 7 października. Program uroczystości: 15.00 – Msza św. w Sanktuarium MB Patronki Żołnierzy Września w intencji poległych w obronie naszej ojczyzny, 16.00 – Złożenie wieńców na cmentarzu w Turzystwie, 17.00 Apel poległych w Lipinach, 19.00 – Capstrzyk Kawaleryjski w Kalinowym Dole.

 

W środę 4 października na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Rade Parafialną do klasztornego refektarza. Celem spotkania będzie omówienie spraw bieżących dotyczących działalności duszpasterskiej i gospodarczej parafii.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Władysławowa i Ernestynowa. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Turzystwa 300 zł. Dziękujemy również anonimowemu ofiarodawcy za ofiarowane storczyki, które dekorują ołtarz główny w kościele. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Stanisława Góreckiego Polećmy Go Bożemu miłosierdziu.