Ogłoszenia Duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą 02.10.2022

Odsłony: 172343

Opis

Odsłony: 284

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 27 Niedzielę Zwykłą
02.10.2022

Trwa miesiąc październik. Od jutra w naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie w następującym porządku: od poniedziałku do soboty o godz. 1700, a po nim Msza św. Natomiast w niedzielę Msza św. będzie o godz. 1600, a następnie nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy parafian, dzieci i młodzież do włączenia się w tą piękną modlitwę kościoła. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w każdy poniedziałek i środę. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy o godz. 9.00.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkie Koła Żywego Różańca na modlitwę różańcową o godz. 17.00.

Za tydzień-9 października w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Mateusza Gawrońskiego, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.”

W niedzielę 16 października obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Ryk – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.