Ogłoszenia Duszpasterskie na „3” Niedzielę Adwentu 11.12.2022

Visits: 182155

Opis

Visits: 904

Ogłoszenia Duszpasterskie na
„3” Niedzielę Adwentu

11.12.2022

 

W liturgii Kościoła 3. Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 

Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tych dniach w sposób szczególny pamiętajmy o rodzinach z naszej parafii, zwłaszcza tych, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem.

 

Msze św. roratnie, na które zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Prosimy dzieci, by na roraty przychodziły z lampionami. Niech w poszczególne dni dzieciom towarzyszą w miarę możliwości rodzice, rodzeństwo, babcia lub dziadek.

 

W sklepiku klasztornym są do nabycia wigilijne świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

 

Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne: I rocznik w poniedziałek 12 grudnia o godz. 16 i II rocznik w środę 14 grudnia o godz. 16.00.

 

W piątek (17 grudnia) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił O. Andrzej Gierczak – z Lublina. Program rekolekcji: Piątek i sobotę: godz. 10.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz. – 12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży; godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. W piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. będą pełnić posługę sakramentu spowiedzi księża z dekanatu adamowskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. i prosimy by rodziny osób starszych i chorych zadbały o pomoc w dotarciu do Kościoła również tym osobom, aby i oni mogli skorzystać z tego sakramentu i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Żurawca – 700 zł., z Lenda Wielkiego – 150 zł., z Władysławowa – 200 zł. Dziękujemy również za ofiary opłatkowe; z Budzisk – 1830 zł., z Urszulina – 1550 zł., z Żurawca – 1570 zł., z Krzówki – 1400 zł., z Ernestynowa – 2160 zł., z Ferdynandowa – 1260 zł., z Walentynowa – 1130 zł., z Natalina – 610 zł., z Niedźwiedzia- 1500 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Adama Wachnika z Turzystwa, Zuzannę Mioduchowską z Urszulina i Teresę Bałyk z Lipin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…