Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedziele Wielkanocy 01.05.2022

Visits: 182026

Opis

Visits: 857

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 3 Niedziele Wielkanocy
01.05.2022 r.


Rozpoczynamy miesiąc maj. Tradycyjnie w tym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy, również do uczestnictwa; dzieci i młodzież. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo, wspólnie z sąsiadami, czy w gronie rodzinnym, przed kapliczkami, krzyżami przydrożnym, czy też w domu przed Jej obrazem.

We wtorek 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia w naszej Parafii, tak jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Niedźwiedzia i Lenda Wielkiego. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej komunii św. dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej. Próby przed Komunią św.: Środa (04.05) po mszy św. o godz. 18.00, Czwartek; (05.05) po Mszy św. o godz. 18.00, Piątek (06.05) po mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w Sobotę (07.05) o godz. 9.00 rano. Sprzątanie Kościoła i wokół Kościoła, oraz dekorowanie Kościoła, rodzice ustalą między sobą kiedy to będzie.

Od jutra rozpoczynamy modlitwy o dobre urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo dla pracy na roli. W tym dniu rozpoczynamy również święcenie pól w naszej parafii. Prosimy o przybycie po księży o godz. 14.00.

Program święcenia pól:

Poniedziałek (02.05): Podlodówka – o. Adam, Walentynów – o. Przeor.

Środa (04.05): Lendo Wielkie – o. Adam, Kalinowy Dół – o. Mariusz, Natalin – o. Przeor.

Czwartek (05.05): Ferdynandów – o. Adam, Dąbrówka – o. Mariusz, Żurawiec – o. Przeor.

Piątek (06.05): Sobiska – o. Mariusz, Budziska – o. Adam. Niedźwiedź, – o. Przeor.

Ofiary składane z racji, święcenia pól, będą w całości przeznaczone na prace związane z odwilgoceniem naszego kościoła. Stąd nasza gorąca prośba, o ile to możliwe, aby każda rodzina złożyła 50 zł. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wyrozumiałość.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Ewę, Zofię Leciewicz z Turzystwa. Polećmy Ją miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.