Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023

Odsłony: 177632

Opis

Odsłony: 211

Uroczystość św. Józefa została w tym roku przeniesiona na poniedziałek, 20.03. Niedziele Wielkiego Postu mają większą rangę liturgiczną od uroczystości.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Przed wyjściem z kościoła można nabyć baranki oraz paschaliki. Składana ofiara przeznaczone są na działalność pomocową Caritas Diecezji Siedleckiej.

Zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 do Hilarówki Rade Parafialną na spotkanie organizacyjne dotyczące planowanych inwestycji na 2023 rok.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek, jest odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. jest zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Gorzkie Żale są odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich sprawowana jest Msza św.

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 31 marca do 02 kwietnia 2023 roku. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Dąbrowski – Paulista z Lublina. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. zwłaszcza, że posługę sakramentu spowiedzi będą pełnić kapłani z naszego dekanatu, Przygotujmy się, aby dobrze wykorzystać ofiarowany czas rekolekcji i ponaprawiać zaniedbane relacje z Bogiem i bliźnimi.

Spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: rocznik I – poniedziałek, 13 marca – godz. 16.00 rocznik II – wtorek, 14 marca – godz. 16.00.

W czwartek 16 marca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę z podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej Gułowskiej, która jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich składających ofiary na utrzymanie i remont naszego kościoła; z Łukowa – 500 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Gabrielę Bujak z Władysławowa, Mariannę Pudełek z Turzystwa, Henrykę Sęk z Podlodówki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…