Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą 21.01.2024

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 586

W sobotę zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Kolęda dla większości naszych parafian stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Wizyta kolędowa była dla nas, okazją do zapoznania się z waszymi radościami i troskami, szczególnie rodzin i osób przeżywających problemy związane ze śmiercią najbliższych, ciężką chorobą, problemami związanymi z wyjazdem młodych za granicę w poszukiwania pracy. Dziękujemy parafianom za życzliwe przyjęcie w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i szczere rozmowy. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o z zatroskaniu o dobro parafii. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy starać się realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, które są przeznaczone na zrobienie opaski granitowej wokół kościoła, oraz budowę zejścia do piwnic pod dawny klasztor. Wielu Parafian wspiera trwające remonty i prace renowacyjne naszego kościoła. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą. Dziękujemy również osobom, które zadbały o podwożenie kapłanów do poszczególnych miejscowości z błogosławieństwem kolędowym. Niech błogosławieństwo kapłańskie wypowiadane podczas wizyty kolędowej przynosi dobre owoce w życiu codziennym naszych parafian, a Matka Najświętsza obecna w cudownym obrazie Pani Gułowskiej okrywa wszystkich płaszczem swojej dobrej opieki.

Wójt Gminy Adamów i Dom Kultury; Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, serdecznie zapraszają do pięknie odnowionego Domu Kultury, na Koncert Noworoczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z kół zainteresowań, działających przy instytucjach kultury, gminy Adamów. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

Parafianom z Turzystwa, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu lutym, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Urszulina. Sprzątanie kościoła odbędzie się 16 lutego od godz. 9.00.

Od lutego wznawiamy spotkania grupy „Lectio divina”. Spotkania służą pogłębianiu znajomości Pisma Świętego i wiary chrześcijańskiej, poprzez modlitewne czytanie Słowa Bożego. Modlimy się metodą „lectio divina” – czytanie, medytacja, modlitwa i kontemplacja. W czasie spotkań poznajemy również nauczanie Kościoła, co ma pomóc nam lepiej poznać naszą wiarę i żyć nią na co dzień we współczesnym świecie. Spotkania będą odbywać się we wtorki. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 06.02.24 w klasztorze u Sióstr Karmelitanek. O godzinie 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać Boga i siebie w świetle Słowa Bożego.

Zapraszamy radę parafialną na spotkanie opłatkowe do klasztornego refektarza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: z Władysławowa – 200 zł., z Żurawca – 1400 zł., z Budnej Drogi – 700 zł., z Niedźwiedzia – 1800 zł., z Krzówki – 1200 zł., z Woli Gułowskiej – 1300 zł. Taca gospodarcza w miesiącu styczniu wynosi 2850 zł. Dziękujemy również za ofiary kolędowe: z Żurawca – 3800 zł., z Budnej Drogi – 2080 zł., z Niedźwiedzia – 5220 zł., z Krzówki – 4410 zł., z Woli Gułowskiej – 6410 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Mieczysława Madoń. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.