Ogłoszenia Duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą 29.10.2023

Visits: 182026

Opis

Visits: 128

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.

W środę 1-go listopada, obchodzić będziemy Uroczystość wszystkich Świętych, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym (8.00, 10.00, 12.00 i 16.00). Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz z wypominkami, a po procesji poświęcenie nowych grobów.

W czwartek 2-go listopada – dzień zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia sprawowane będą: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Zapraszamy.

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy w tych dniach udają się na cmentarze, aby dla bezpieczeństwa własnego i osób kierujących zakładali kamizelki odblaskowe, tym bardziej że pogoda jest niesprzyjające a wieczór zapada bardzo szybko.

Przypominamy także, że dekretem penitencjarii Apostolskiej wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, ale i też przez cały miesiąc listopad mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. By uzyskać odpust należy w czasie nawiedzenia świątyni odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencji Ojca Świętego. Osoby nie mogące udać się na cmentarz (chorzy, starsi) mogą pomodlić się w domu z odpowiednią intencją i zyskać odpust, a następnie dopełnić koniecznych warunków (Komunia święta, pobożne nawiedzenie cmentarza) w bezpiecznym czasie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Ferdynandowa i Kalinowego Dołu. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: od Koła Różańcowego z Ernestynowa – 350 zł., z Urszulina 100 zł., z Ryk – 100 zł., z Ernestynowa – 200 zł. Dziękujemy również Państwu; Janowi i Jadwidze Wiater z Ferdynandowa za zorganizowanie i uszycie pokrowców na chorągwie i baldachim, znajdujące się w kościele i przeznaczone do procesji. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.