Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą 30.10.2022

Visits: 182026

Opis

Visits: 563

Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

30.10.2022

Dziś przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Pamiętajmy o tym, że kościół to symbol wspólnoty którą my wszyscy tworzymy. Szczególnym wyrazem jedności wspólnoty parafialnej niech będzie troska o czystość naszej świątyni. Na spotkaniu w zeszłą niedzielę Proboszcz, wspólnie z Radą Parafialną zdecydowali o większym zaangażowaniu parafian w troskę o czystość naszej świątyni. Szczególnie, że w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z odwodnieniem naszego kościoła. To spowoduje, że w obiekcie będzie znacznie więcej brudu, niż do tej pory. Dlatego raz w miesiącu troska o czystość naszej świątyni powierzana będzie mieszkańcom z poszczególnym miejscowościom należących do naszej parafii. Sprzątanie kościoła rozpoczniemy od grudnia bieżącego roku w kolejności alfabetycznej. Terminy sprzątania kościoła ustalone zostaną przez radnych parafialnych z poszczególnych miejscowości. Za wszelkie przejawy życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek 1-go listopada, obchodzić będziemy Uroczystość wszystkich Świętych, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym (8.00, 10.00, 12.00 i 16.00). Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz z wypominkami, a po procesji poświęcenie nowych grobów.

W środę 2-go listopada przeżywać będziemy dzień zadusznych. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz. 800, 1000, 1200 i 1700 w kościele.

W Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary do puszki na remontu organów w kościele. Wszystkim życzliwym ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią świętą od godz. 9.00, według ustalonego porządku. W sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo pierwszo sobotnie i Różaniec o godz. 11.00, który poprowadzi Koło Różańcowe z Urszulina. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 12.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego sanktuarium, zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych: • jednorazowe – oraz czytane w piątki na Drodze Krzyżowej w listopadzie. Ofiara za wypominki jest dobrowolna. • roczne – w przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00. Czytanie wypominek rocznych rozpoczniemy od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego. Do tego czasu będziemy czytać wypominki z zeszłego roku. Ofiary z wypominek przeznaczone będą na zakup opału.

Zewnętrznym wyrazem naszego szacunku dla zmarłych jest porządkowanie ich grobów, dlatego bardzo prosimy, by dbając o czystość przy grobach swoich bliskich, mieć również na uwadze czystość całego cmentarza. Ze względu na spore opłaty wywozu śmieci, prosimy o pakowanie ich do worków i wyrzucanie do miejsc na to przeznaczonych, lub zabierania ze sobą i wyrzucania do swoich pojemników. Nie obciążajmy wspólnoty parafialnej niepotrzebnymi kosztami utylizacji śmieci, które sami przynosimy na cmentarz. Tym bardziej, że każdy płacić za śmieci, a czasami bywa, tak, że nasze pojemniki na śmieci nie są pełne i znajdzie się tam miejsce na śmiecie pochodzące z grobów naszych zmarłych.

Zapraszamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom, na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza otacza ich płaszczem swojej szczególnej opieki.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Teodorę Redas z Budzisk i Sławomira Kalbarczyk z Władysławowa.. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…