Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Adwentu 24.12.2023

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 919

Dziś w wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Uroczystą Pasterką sprawowaną o godz. 23.00 rozpoczniemy obchody uroczystości Bożego Narodzenia. Natomiast Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. według porządku niedzielnego – o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.

Uprzejmie informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska będzie się odbywać w zwykłej, formule bezpośrednich odwiedzin z błogosławieństwem wszystkich domowników w ich mieszkaniach i domach. Rozpoczniemy ją 28 grudnia w czwartek o godz. 9.00. Rodziny, które obawiają się o swoje zdrowie, z racji zagrożenia pandemii mogą kolędy nie przyjmować, a kapłan z błogosławieństwem kolędowym przejdzie do następnego domu. Prosimy panów i panie sołtys z poszczególnych miejscowości o wyznaczenie kierowców do podwiezienia kapłana. Ofiary zbierane podczas kolędy będą przeznaczone na odwodnienie naszego kościoła.

Program kolędy:

Czwartek: (28.12) godz. 9.00 – Ferdynandów – (o. Mariusz, o. Adam), Helenów – (o. Przeor).

Piątek: (29.12) godz. 9.00 – Budziska – (o. Przeor, o. Mariusz), Dąbrówka – (o. Adam).

Sobota: (30.12) godz. 9.00 – Ernestynów – (o. Mariusz), Władysławów – (o. Przeor, o. Adam).

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia: Dziękujemy Ojcu Mariuszowi za zorganizowanie i celebrowanie Mszy św. roratnych w czasie całego adwentu pod hasłem: „Franciszkowym plac budowy”. Dziękujemy księżom z dekanatu adamowskiego za posługę sakramentu spowiedzi św. w czasie rekolekcji. Dziękujemy Ojcu dr. hab. Jerzemu Skawroniowi za wygłoszone nauki rekolekcyjne przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy paniom w kuchni: Pani Alfredzie, Pani Małgosi za przygotowywane posiłki dla kapłanów w czasie rekolekcji, Dziękujemy również Pani Krysi za pomoc w kuchni i rozprowadzenia świec wigilijnych Caritasu. Dziękujemy Panu kościelnemu za postawienie choinek i przygotowanie szopki, Siostrze Milenie, Pani Marzence i Pani Kasi za dekoracje przy ołtarzu;  Panu organiście za oprawę muzyczną, Grupie Liturgicznej, Scholi, młodzieży z Grupy Apostolskiej za ubranie choinek. Panu Pawłowi Wachnik za przywiezienie choinek, Nadleśnictwu Łuków za ofiarowane choinek. Dziękujemy również kawiarence „Karmelka” za ofiarowane słodkości. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowywanie tego świętego czasu, niech Boża dziecina hojnie błogosławi!

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: Dziękujemy radnym Parafialnym za zebranie ofiar za opłatki Bożonarodzeniowe z poszczególnych miejscowości. Ofiary te są przeznaczone na remont ołtarza św. Eliasza; z Budzisk – 1790 zł., z Lenda Wielkiego – 1230 zł., z Woli Gułowskiej – 3450 zł., z Kalinowego Dołu – 450 zł., z Turzystwa i Budnej Drogi – 4220 zł., z Podlodówki – 725 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy: Helenę Skwarek z Dąbrówki i Stanisława Błachnio z Turzystwa.  Polećmy ich, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…