Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocy – Dobrego Pasterza 30.04.2023

Visits: 182026

Opis

Visits: 576

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj. Tradycyjnie w tym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, codziennie po Mszy św. o godz. 1800, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy, również do uczestnictwa; dzieci i młodzież. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo, wspólnie z sąsiadami, czy w gronie rodzinnym, przed kapliczkami, krzyżami przydrożnym, czy też w domu przed Jej obrazem.

W środę 3 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia sprawowane będą według porządku niedzielnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Walentynowa i Podlodówki. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowy w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Taca z dzisiejszej niedzieli – Dobrego Pasterza, przeznaczona jest na Seminarium duchowne diecezji siedleckiej.

Od wtorku rozpoczynamy modlitwy o dobre urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo dla pracy na roli. W tym dniu rozpoczynamy również święcenie pól w naszej parafii. Prosimy o przybycie po księży o godz. 1400. Program święcenia pól:

Wtorek (02.05): Podlodówkao. Przeor, Walentynówo. Mariusz
Czwartek (04.05): Lendo Wielkieo. Mariusz, Kalinowy Dóło. Przeor,
Piątek (05.05): Dąbrówkao. Mariusz, Ernestynówo. Adam,

Ofiary składane z racji, święcenia pól, będą w całości przeznaczone na prace związane z odwilgoceniem naszego kościoła. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła. Z Radoryża Smolnego – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Mariannę Szczepaniak z Lipin i Huberta Pawła Mich z Podlodówki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.