Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022

Visits: 182154

Opis

Visits: 722

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 4 Niedzielę Wielkiego Postu
27.03.2022


W sklepiku są do nabyć Baranki wielkanocne w cenie 7 zł. i Paschaliki w cenie 20 zł. Tradycyjnie jak co roku, uzyskany w ten sposób dochód, jest przeznaczony na dzieła pomocy podejmowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek jest odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. są zbierane na tacę ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji wszystkich ofiarodawców na kwiaty do Bożego grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Natomiast Gorzkie Żale przez cały Wielki Post są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich sprawowana jest Msza św.

We wtorek 29 marca o godz. 19:00 spotkanie grupy biblijno-modlitewnej w klasztorze, wszystkich serdecznie zapraszamy, prosimy wziąć ze sobą Pismo Święte Nowego Testamentu.

W Czwartek 31 marca o godz. 19 :00 spotkanie męskiej grupy św. Józefa w klasztorze, zapraszamy wszystkich mężczyzn chcących pomodlić się w męskim gronie i zgłębiać swoją wiarę.

W sobotę 2 kwietnia o godz. 10:00 spotkanie klas 7 przygotowujących się do bierzmowania w Hilarówce. Spotkanie klas 8 obydwie grupy o godz. 13:50.

Zapraszam we wtorek (29.03) na Msze św. sprawowaną o godz. 17.00 dzieci komunijne i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie i rozdanie dzieciom komunijnym książeczek do nabożeństwa, oraz przymiarka strojów komunijnych.

INFORMACJA Z DOMU KULTURY W WOLI GUŁOWSKIEJ: – W związku z organizacją w dniu 3 kwietnia (niedziela) Międzywojewódzkich Biegów Pamięci im. generała Franciszka Kleeberga i Duathlonu nastąpią utrudniania w organizacji ruchu. Od godziny 13:30 do godz. 15:30 zamknięty będzie ruch na drogach w miejscowościach Turzystwo, Sobiska i Wola Gułowska na odcinku od Zespołu Szkół do miejscowości Dąbrówka (Zarzecze) i Sobiska. Za utrudnienia przepraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Woli Gułowskiej. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek 8 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Drogę Krzyżową – szlakiem Unitów Podlaskich z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, zakończenie około 01.00. Osoby, które chcą wziąć udział w drodze krzyżowej prosimy o zgłoszenie udziału w kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa będzie przebiegać polnymi szlakami dlatego też uczestnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą; dobre obuwie i ciepły ubiór, latarkę oraz kamizelkę odblaskową lub inne elementy odblaskowe. Przemarsz odbywać się będzie w ciszy w grupach około 5-10 osobowych w odstępach 5 minutowych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pana Kazimierza Sienkiewicza i Grzegorza Lipki za oszklenie wybitych okien w kaplicy pogrzebowej. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Pawła Berlińskiego z Budzisk. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz….