Ogłoszenia Duszpasterskie na 5 Niedzielę Zwykłą 04.02.2024

Visits: 178116

Opis

Visits: 341

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

W poniedziałek 5 lutego obchodzone jest w kościele katolickim liturgiczne wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy, której imię etymologicznie znaczy „dobra”. Agata urodziła się na Sycylii ok. 235 r. Była gorliwą chrześcijanką oddaną Chrystusowi. Jej wyjątkowa uroda wzbudziła zachwyt namiestnika Sycylii Kwincjana, który zapragnął ją poślubić. Jednak Agata odmówiła mu. Zawiedziony władca, kazał ją aresztować i oddał do domu rozpusty. Jednak Agata pozostała nieugięta w swojej wierze. Kwincjan skazał ją wówczas na tortury, podczas których obcięto jej piersi i rzucono na rozżarzone węgle. W ikonografii ukazywana jest w długiej sukni z welonem, ze szczypcami w dłoni. Św. Agata jest patronką kobiet karmiących piersią, amazonek i pielęgniarek. Jej wstawiennictwa wzywają kobiety cierpiące na choroby piersi. Po każdej Mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli. Można na mszę św. przynieść nieduży kawałek chleba, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej i dobroci ludzkiej.

We wtorek 06 lutego w klasztorze u Sióstr Karmelitanek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy „Lectio divina”. Spotkania służą pogłębianiu znajomości Pisma Świętego i wiary chrześcijańskiej, poprzez modlitewne czytanie Słowa Bożego metodą „lectio divina” – czytanie, medytacja, modlitwa i kontemplacja. W czasie spotkań poznajemy również nauczanie Kościoła, co ma pomóc poznać naszą wiarę i żyć nią na co dzień. Spotkania będą odbywać się we wtorki.

W przyszłą  niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 12:00 msza św. w intencji chorych i starszych parafian. W czasie mszy będzie udzielane namaszczenie chorych. Może je przyjąć każdy, kto jest: poważnie chory, osłabiony wiekiem, w niebezpieczeństwie śmierci. Warunkiem udzielenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego pół godziny przed mszą św. będzie okazja do spowiedzi – proszę, by skorzystali przede wszystkim ci, którzy na co dzień nie mają po temu okazji.

Spotkanie dzieci i rodziców, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W dniu 12 lutego, o godzinie 18:30, w Hilarówce, odbędzie się spotkanie z Panią krawcową. Zapraszamy tylko tych Rodziców, których Dziecko nie ma stroju komunijnego. Pani krawcowa będzie przyjmować zamówienia na stroje komunijne i będzie mierzyć dzieci.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: od Koła Żywego Różańca z Turzystwa i Budnej Drogi, ofiarowano 670 zł. Dziękujemy również Panu Andrzejowi Cąkale z Helenowa za ofiarowane jabłka do poświęcenia z racji wspomnienia św. Błażeja. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Adama Wydrę z Woli Gułowskiej i Jerzego Markiewicza z Walentynowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie…