Ogłoszenia Duszpasterskie na 6 Niedzielę Zwykłą 11.02.2024

Visits: 178114

Opis

Visits: 497

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

W tym tygodniu w Środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Na znak pokuty w tym dniu posypujemy głowy popiołem. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Środa Popielcowa będzie obchodzona w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na świeci. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian do podjęcia tej inicjatywy. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły jakościowy i ilościowy. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Przez cały wielki post, w każdy piątek, będzie odprawiana droga krzyżowa o godz. 17.15, a po drodze krzyżowej Msza św. Jak co roku podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą  niedzielę o godz. 16.00, a. po gorzkich żalach  sprawowana będzie Msza św.

Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o solidarności z ofiarami wojny na Ukrainie, po dwóch latach od inwazji rosyjskiej, w Środę popielcową, 14 lutego br., po każdej Mszy Świętej, będą zbierane ofiary do puszki na pomoc ofiarom  wojny na Ukrainie.

W piątek 16 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca. Zapraszamy.

W dniach 19 – 21 lutego odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach położonych na terenie naszej parafii. Serdecznie na nie zapraszamy! Pierwszego dnia rekolekcji odbędą się spotkania z uczniami w szkołach. Drugiego dnia zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na nauki do kościoła: klasy I – III o godz. 8.45, klasy IV – VI o godz. 10.00 i klasy VII – VIII o godz. 11.15 – dzieci z Woli Gułowskiej przychodzą z nauczycielami ze szkoły, z Krzówki – przywożone są przez rodziców, z Niedźwiedzia – przywożone są przez busa lub przez rodziców. Trzeciego dnia zapraszamy na godzinę 12.00 na uroczystą Eucharystię z nauką rekolekcyjną do kościoła – lekcje w tym dniu w szkołach będą skrócone, aby można było dotrzeć na czas do kościoła. W rekolekcjach obok dzieci mogą uczestniczyć także rodzice i opiekunowie. Rekolekcje poprowadzi siostra franciszkanka i elżbietanka. Dziękujemy już teraz dyrekcji szkół w Woli Gułowskiej, Krzówce i Niedźwiedziu za otwartość i współpracę, a także naszym katechetą – Siostrze Elżbiecie, karmelitance i p. Ani za zaangażowanie w ten ważny czas. Prosimy także rodziców o troskę, aby najmłodsi mogli uczestniczyć każdego dnia w naukach rekolekcyjnych, szczególnie w drugim i trzecim dniu. Będzie to także szczególny czas przygotowania do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i Bierzmowania dla uczniów klas trzecich i ósmych.

W poniedziałek, 12 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do Hilarówki dzieci na mierzenie strojów.

W Środę Popielcową zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pragniemy, abyście w tym ważnym dla was roku mogli w szczególny sposób rozpocząć Wielki Post. Choć Środa Popielcowa nie jest dniem nakazanym, to jednaki oczywistym jest, że tego dnia katolik – uczeń Jezusa w naturalny sposób chce się spotkać z tym, który dla naszego zbawienia oddał swoje życie na krzyżu. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. otrzyma kalendarium na drugi semestr przygotowania.

Ogłoszenie dla zelatorek i wszystkich członków Żywego Różańca: 24 lutego br. odbędzie się IX Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim; Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej lub u zelatorek do 17 lutego, czyli do przyszłej niedzieli.

Taca z przyszłej niedzieli – (jest to pierwsza niedziela wielkiego postu) – przeznaczona jest na cele inwestycyjne kurii diecezji śedleckiej.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła:   Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Stanisława Wróblewskiego z Władysławowa i Joannę Kępka z Józefowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie…