Ogłoszenia Duszpasterskie na 6 Niedzielę Zwykłą 12.02.2023

Visits: 180175

Opis

Visits: 483

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Samorządy; Adamów i Krzywda zapraszają do udziału w obchodach 160 rocznicy wybuchu Powstania styczniowego, na uroczystości przy mogile Antoniego Trzaskowskiego i Jego 14 towarzyszy na Kobylczyku. Obchody odbędą się 21 lutego 2023 roku o godz. 10.00. Zapraszamy.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej, która odprawiana będzie 16 dnia, każdego miesiąca.

W sobotę 04 marca w Radzyniu Podlaskim odbędzie się VIII kongres Kół Różańcowych Diecezji Siedleckiej. Wszystkie Zelatorki, oraz inne osoby chętne, na wyjazd proszone są o zgłaszanie wyjazdu do kancelarii parafialnej.

W dniach 27 lutego do 1 marca w naszym kościele odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów ze szkół z terenu naszej parafii. Rekolekcje poprowadzą Siostry Apostolinki. Pierwszego dnia rekolekcji siostry spotkają się z uczniami w szkołach w Woli Gułowskiej, Krzówce i Niedźwiedziu. W drugim dniu rekolekcji nauki dla poszczególnych grup wiekowych ze wszystkich szkół odbywać się będą w kościele: klasy I – III – 8.45 – 9.30, klasy IV – VI – 9.55 – 10.40, klasy VII – VIII – 11.05 – 11.50. Tego dnia będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi św. Trzeciego dnia zapraszamy uczniów wszystkich szkół wraz z rodzicami i opiekunami na naukę rekolekcyjną i uroczystą Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o przywiezienie dzieci do kościoła na nauki rekolekcyjne. Dziękujemy już teraz także dyrektorom szkół i nauczycielom za pomoc w organizacji rekolekcji. 

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom VII balu Karmelitańskiego. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom balu za złożone ofiary na rewitalizację Kościoła i Jego otoczenia. Suma zebranych ofiar wynosi 35 700 zł. Niech Matka Najświętsza ma w swojej szczególnej opiece wszystkich, którzy dla Imienia Bożego dobrze nam czynią.

Bóg zapłać, wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę porządkowania księżego lasu. Dziękujemy także, Ojcu Adamowi za koordynowanie prac leśnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej szczególnej opiece.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

 Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.