Ogłoszenia duszpasterskie na 7 niedzielę zwykłą 20.02.2022 r.

Visits: 180335

Opis

Visits: 478

Ogłoszenia duszpasterskie
na 7 niedzielę zwykłą
20.02.2022 r.

Zapraszamy do udziału w Misjach Parafialnych, które odbędą się w dniach od 13 do 20 marca 2022 r. Są to rekolekcje, które przeprowadza się co kilka lat dla całej parafii. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiarą. Módlmy się więc w intencji tych, którzy będą do nas mówili, budujmy klimat sprzyjający misjom, wspomnijmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału. Plan i modlitwa w intencji misji znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

We wtorek Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie modlitewne ze Słowem Bożym, Lectio divina. Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 lutego o godz. 19.00 w klasztorze, w formie tradycyjnej.

Z uwagą i niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Głosem pasterzy Kościoła jesteśmy wezwani do modlitwy o pokój na świecie. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, a także osobom narodowości ukraińskiej mieszkającym w Polsce, a w szczególności pośród nas, chcemy przekazać słowa solidarności i zapewnienie o szczerej modlitwie w ich intencji.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy nieustannie o pokój na świecie, ustanie pandemii, zwłaszcza oddalenie widma wojny na wschodzie…

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.