Ogłoszenia Duszpasterskie na 8 Niedzielę Zwykłą 27.02.2022

Visits: 180212

Opis

Visits: 663

Ogłoszenia Duszpasterskie na
8 Niedzielę Zwykłą
27.02.2022


Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czas pokuty. Na znak pokuty w tym dniu posypujemy głowy popiołem. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jak również odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie obchodzona w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian do podjęcia tej inicjatywy. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić w tym dniu na Mszy św., aby w ten sposób rozpocząć pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia, oraz pogłębienia miłości Boga i bliźniego. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły jakościowy i ilościowy. Msze św. w tym dniu o godzinie 700, 1200 i 1700. Po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek będzie odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. będzie zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich będzie odprawiana Msza św.

We wtorek o godz. 19.00 spotkanie grupy modlitewnej, w formie zdalnej, link do spotkania na stronie internetowej parafii, w zakładce – grupa biblijno-modlitewna, spotkania odbywać się będą, co tydzień w formie zdalnej do odwołania, serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Turzystwa . Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy do udziału w Misjach Parafialnych, które odbędą się w dniach: od 13 do 20 marca 2022 r. Są to rekolekcje, które przeprowadza się co kilka lat dla całej parafii. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiarą. Módlmy się więc w intencji tych, którzy będą do nas mówili, budujmy klimat sprzyjający misjom, wspomnijmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału. Plan i modlitwa, w intencji misji, znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć; Damian Komorniak i Izabela Syta. Zapowiedz pierwsza.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Szczepana Michna. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz….