Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego. 08.01.2023

Visits: 180336

Opis

Visits: 675

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. To także dobry moment, aby każdy z nas uświadomił sobie, kim jest dzięki przyjętemu kiedyś sakramentowi chrztu świętego, przynależąc do wspólnoty Kościoła.

Zapraszam na spotkanie opłatkowe Rade Parafialną w przyszła Niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.00.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Poniedziałek (09.01) godz. 9.00 – Żurawiec – o. Adam  Podlodówka – o Przeor
Wtorek (10.01) godz. 9.00 – Lipiny – o. Mariusz, o Adam, o. Przeor
Środa (11.01) godz. 9.00 – Niedźwiedź – o. Przeor, o. Adam.
Czwartek (12.01) godz. 9.00 – Sobiska – o. Mariusz, o. Adam, o Przeor
Piątek (13.01) godz. 9.00 – Urszulin – o. Przeor, o. Adam.
Sobota (14.01) godz. 9.00 – Turzystwo – o. Przeor, o. Adam, o. Mariusz.

Prosimy Sołtysów z poszczególnych miejscowości, należących do naszej parafii, o wyznaczenie kierowców do podwiezienia kapłana udającego się z błogosławieństwem kolędowym. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na odwodnienie naszego kościoła.

Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne: I rocznik, w środę 11 stycznia o godz. 16.00, II rocznik, w piątek 13 stycznia o godz. 16.00.

Składamy serdeczne podziękowania do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego kościoła. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich anonimowych ofiarodawców; z Natalina – 900 zł., z Krzówki – 700 zł., z Kalinowego Dołu – 600 zł., z Budnej Drogi – 800, z Walentynowa – 300 zł., z Lipin – 200 zł., z Władysławowa – 200 zł. Dziękujemy również za ofiary kolędowe; Kalinowy Dół – 370 zł., Krzówka – 3730 zł., Natalin – 1200 zł., Budna Droga – 2000 zł. Walentynów – 2470 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów. „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła”. Amen.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Reginę Wołek i Apolonię Wróblewską, oraz Arkadiusza Szczęsnego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…