Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 02.04.2023

Visits: 182151

Opis

Visits: 953

W tym tygodniu, przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią świętą z racji Triduum Paschalnego w tym miesiącu odbędą się w środę 5 kwietnia od godz. 9.00.

 Triduum Paschalne rozpoczniemy w wielki czwartek – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, sprawowaną o godz. 1800, a po niej odbędzie się uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie adorować go będziemy do godz. 21.00.

Liturgię wielkiego piątku rozpoczniemy o godz. 1730 drogą krzyżową, która odbędzie się w kościele (o. Adam), a która liczyć będzie dziewięć stacji, gdyż kolejne stacje odprawiane będą w ramach Liturgii Wielkopiątkowej. Po liturgii Wielkiego Piątku, Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przeniesiemy z ciemnicy do „Grobu Pańskiego”, gdzie adorować go będziemy do godz. 2200. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W wielką sobotę Adoracja przy Grobie od godziny 800. Prosimy panów strażaków o pełnienie warty, przy Bożym Grobie, w tym dniu, jak również w Wielki Piątek po skończonym Nabożeństwie. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w tym dniu będzie od godziny 1000 do 1300 w kościele, co pół godziny (o. Przeor). Natomiast Święcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach od godz. 900 według następującego porządku: 1 trasa: Turzystwo, Urszulin, Lipiny, Budna Droga, Natalin, Żurawiec, Helenów, Ferdynandów i Kalinowy Dół. (o. Adam) 2 Trasa: Niedźwiedź, Lendo Wielkie, Podlodówka, Walentynów, Sobiska, Budziska, Krzówka, Ernestynów i Władysławów. (o. Mariusz). Prosimy o kierowców z miejscowości; Lipiny i Budziska, dla kapłanów, aby mogli dojechać do poszczególnych miejscowości. Wielka Sobota to przede wszystkim Wigilia Paschalna, która jest najważniejszą Eucharystią w ciągu roku. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godzinie 2000. W czasie tej liturgii odnowimy przyrzeczenia Chrztu św., dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja do 2230.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600 procesja rezurekcyjna, a po niej Msza św., która zostanie odprawiona w intencji wszystkich ofiarodawców, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Msze św. w tym dniu jeszcze o godz. 800, 1000 i 1200. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

W tym roku w dniach od 31 do 02 kwietnia br. rekolekcje w naszej parafii prowadził o. Mirosław Dąbrowski – Paulista pracujący w Lublinie. Pragniemy podziękować ojcu rekolekcjoniście za trud podjęcia i przeprowadzenia tych rekolekcji, za wygłoszone Słowo Boże z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Niech to ziarno Bożego Słowa zasiane w naszych sercach, przyniesie dobry owoc, czego obrazem będzie styl naszego życia, jakość życia. Jednocześnie pragniemy życzyć księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej.