Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 24.03.2024

Visits: 180234

Opis

Visits: 1257

W tym roku rekolekcje w naszej parafii prowadził o. Mirosław Dąbrowski – Paulista pracujący w Lublinie. Dziękujemy bardzo serdecznie ojcu rekolekcjoniście za trud podjęcia i przeprowadzenia tych rekolekcji, za wygłoszone Słowo Boże z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Niech zasiane ziarno Słowa Bożego w naszych sercach, przyniesie dobry owoc, czego obrazem będzie styl naszego życia. Jednocześnie życzymy księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej.

Wielki czwartek – Mszą św. wieczerzy pańskiej sprawowaną o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste obchody Triduum paschalnego. W tym dniu obchodzimy dzień pamięci ustanowienia sakramentów; Eucharystii, i kapłaństwa. Po mszy św. odbędzie się uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie adorować go będziemy do godz. 20.00.

Liturgię wielkiego piątku rozpoczniemy o godz. 1800 drogą krzyżową, która odbędzie się w kościele, a która liczyć będzie dziewięć stacji, gdyż kolejne stacje odprawiane będą w ramach Liturgii Wielkopiątkowej. Po liturgii wielkiego piątku, Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przeniesiemy z ciemnicy do „Grobu Pańskiego”, gdzie adorować go będziemy do godz. 2200. Przypominamy, że w wielki piątek obowiązuje post ścisły.

W wielką sobotę adoracja przy Grobie od godz. 800. Prosimy panów strażaków o pełnienie warty, przy Bożym Grobie, w tym dniu, jak również w Wielki Piątek po skończonym Nabożeństwie. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie w kościele od godz. 900 do 1600, co pół godziny. Natomiast Święcenie pokarmów poza kościołem, w tym roku, będzie w miejscowościach najbardziej oddalonych od świątyni. Według następującego porządku: Urszulin, Niedźwiedź, Lendo Wielkie, Podlodówka, Walentynów, Ernestynów, Władysławów o. Adam. Ofiary zbierane z racji święcenia pokarmów z wyżej wymienionych miejscowości prosimy o przyniesienie do świątyni i złożenia w skarbonie z napisem „ofiara na kościół”. Ofiary te zostaną przeznaczone na remont świątyni. Prosimy kierowcę z Lenda Wielkiego o przyjazd po kapłana na godz. 9.00. Wielka Sobota to przede wszystkim Wigilia Paschalna, która jest najważniejszą Eucharystią w ciągu roku. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 2000. W czasie tej liturgii odnowimy przyrzeczenia Chrztu św., dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja do godz. 2300.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600 rano procesja rezurekcyjna, a po niej Msza św., która zostanie odprawiona w intencji wszystkich ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu. Msze św. w tym dniu jeszcze o godz. 800, 1000 i 1200. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Leciewicz Damian i Drewienkowska Anita. Zapowiedz druga, oraz Dawid Szajnowski i Kinga Babiuch, a także Leszek Brzozowski i Paulina Łazuga. Zapowiedz trzecia.

Dziękujemy naszym Parafianom za zaangażowanie w przeżywanie dzisiejszej Niedzieli Męki Pańskiej. Szczególnie świeckim lektorom za czytania podczas dzisiejszych Mszy św., p. Stanisławowi Ozygale za osiołka na procesję, Kołu Gospodyń Wiejskich z Lenda Wielkiego oraz Siostrom Karmelitankom i mieszkańcom DPS za palmy wielkanocne przy ołtarzu, oraz służbie liturgicznej ołtarza, za asystę liturgiczną. Zapraszamy w najbliższą środę, 27 marca po Mszy św., o godz. 18.00 chętnych do budowy Grobu Pańskiego do Kaplicy Ukrzyżowania.

Składamy serdeczne podziękowania również wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: anonimowy ofiarodawca – 300 zł., z Kalinowego Dołu – 200 zł., z Ferdynandowa – 100 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Teresę Wójtowicz. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać…