Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

Odsłony: 177776

Opis

Odsłony: 879

W przyszłą niedzielę 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Pamiętajmy, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Mamy więc jeszcze czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

Zapraszamy na odpusty które będziemy obchodzić w naszym kościele: 29 maja – Matki Kościoła. Sumę odpustową sprawowaną o godz. 11.00 odprawi o. Andrzej Żyłka z Krakowa. i 31 maja -Nawiedzenia NMP. Sumę odpustową sprawowaną o godz. 11.00 odprawi ks. Sylwester Frąc z Wojcieszkowa. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów do procesji odpustowych, oraz na Boże Ciało.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się 3 czerwca. Zapisy prowadzi Pani Alfreda Gątarz.

Parafianom z Kalinowego Dołu, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu czerwcu troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Krzówki. Sprzątanie kościoła odbędzie się 15 czerwca od godz. 9.00. Zapraszamy.

W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. Zapraszamy na nabożeństwo majowe wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę (28.05) zapraszamy na Majówkę myśliwską. Program majówki:

Dom myśliwska WKŁ 304 „Ryś” – „Adamówka”.
10.00 – Zbiórka Pocztów Sztandarowych
10.20 – Otwarcie majówki myśliwskiej
10.40 – Prezentacja programu obchodów uroczystości 100-lecia PZŁ w Okręgu Siedleckim.
11.30 – Przemarsz Pocztów Sztandarowych i uczestników uroczystości z „Adamówki” do Sanktuarium Matki Bożej Gułowskiej.
12.00 – Msza św. w oprawie muzycznej Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ.
13.00 – 15.45 – Biesiada myśliwska w ogrodzie klasztornym.
16.00 – Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka – ołtarz polowy.

Stoiska: – akcesoria myśliwskie, obrazy o tematyce myśliwskiej i przyrodniczej – autorstwa Pani Kaczmarek, znaczek okolicznościowy z okazji 100-lecia PZŁ, datownik, oraz kartki pocztowe – Poczta Polska.

Imprezy towarzyszące: – prezentacja psów myśliwskich i ptaków łowczych; sokołów i jastrzębi.

Ze względu na uroczystości jubileuszowe PZŁ Msza św. sprawowana w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zostaje przeniesiona na godzinę 17.00, również chrzest dzieci odbędzie się podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

Zachęcamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Żurawca ofiarowano – 1000 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.