Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Visits: 180175

Opis

Visits: 396

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły. Za tydzień – w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

W poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w święto NMP Matki Kościoła zapraszamy na odpusty. Sumę odpustową sprawowaną o godz. 11.00 odprawi o. Andrzej Żyłka z Krakowa.

W środę. Uroczystość Tytularna naszej świątyni – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na odpust. Sumę odpustową sprawowaną o godz. 11.00 odprawi ks. Sylwester Frąc z Wojcieszkowa.

Prosimy o asystę podczas odpustów do niesienia podczas procesji; baldachimu, chorągwi i feretronów. Prosimy również o udział w tych mszach; grupy liturgicznej, ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. W przyszłą niedzielę również będziemy zbierać przed wyjściem z kościoła ofiary do puszek na budowę kościołów w diecezji Siedleckiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Budzisk i Sobiski. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Informujemy zainteresowanych, że wyjazd pielgrzymów do Częstochowy odbędzie się w Sobotę (03.06) o godz. 4.30 rano z parkingu przed Kościołem.

Zachęcamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Woli Gułowskiej ofiarowano – 200 zł., z Przestrzenia – 100 zł., z Turzystwa – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.