Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

Odsłony: 177473

Opis

Odsłony: 371

Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro Poniedziałek wielkanocny. Msze święte sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie będzie czytany list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy, oraz upiększenia naszego kościoła i otoczenia. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę; Ojca Adama za posługę w konfesjonale i wygłoszone kazanie w Wielki Piątek, br. Tadeuszowi za obecność i posługę zbierania tacy, Ojcu Mariuszowi i grupie liturgicznej za przygotowanie grobu i czytane komentarze. Strażakom za pełnienie warty przy grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej, grupie liturgicznej za czytania mszalne, Siostrom karmelitankom za dekoracje kwiatowe i wystrój kościoła, Służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, za oprawę liturgii całego Triduum, scholii, Panu Organiście, Panu kościelnemu za przygotowanie ciemnicy i tym, którzy uczestniczyli w przeżywanie liturgii. Składamy również podziękowania, wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz ofiary składane z racji święcenia pokarmów. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne grupę liturgiczną w sobotę 15 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 do Hilarówki.

W przyszłą niedzielę (16.05) o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Miłosierdzia Bożego.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech zatem da nam siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu, na lepsze jutro. Matka Boża Gułowska niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania. Tego życzymy naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.