Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

Visits: 182050

Opis

Visits: 1261

Dziś w Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy o godz. 800, 1000 i 1200 – nie będzie Mszy św. o godz. 1600. Natomiast jutro w drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana. Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Uprzejmie informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska będzie się odbywać się w zwykłej, formule bezpośrednich odwiedzin z błogosławieństwem wszystkich domowników w ich mieszkaniach i domach. Rozpoczniemy ją 28 grudnia w środę o godz. 9.00. Rodziny, które obawiają się o swoje zdrowie, z racji zagrożenia pandemii mogą kolędy nie przyjmować, a kapłan z błogosławieństwem kolędowym przejdzie do następnego domu. Prosimy panów i panie sołtys z poszczególnych miejscowości o wyznaczenie kierowców do podwiezienia kapłana. Ofiary zbierane podczas kolędy będą przeznaczone na odwodnienie naszego kościoła.

Program kolędy:

Środa (28.12) godz. 9.00 – Budziska(o. Adam, o. Mariusz), Dąbrówka(o. Przeor).

Czwartek (29.12) godz. 9.00 – Ernestynów(o. Przeor), Władysławów(o. Adam, o. Mariusz).

Piątek (30.12) godz. 9.00 – Ferdynandów(o. Przeor, o. Adam), Helenów(o. Mariusz).

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt. Dziękujemy paniom w kuchni za posiłki dla kapłanów w czasie rekolekcji adwentowych, dziękujemy Panu kościelnemu za postawienie choinek i przygotowanie szopki, Panu organiście za oprawę muzyczną, Grupie Liturgicznej, Siostrom Karmelitankom za dekoracje przy ołtarzach, młodzieży z Grupy Apostolskiej za ubranie choinek. Panu Pawłowi Wachnik za przywiezienie choinek, Nadleśnictwu Łuków za ofiarowane choinek. Wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tego świętego czasu niech Boża dziecina hojnie błogosławi!

 

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne z racji zakończenia roku kalendarzowego.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok. Kościół obchodzi w tym dniu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Turzystwa –190 zł. Dziękujemy również Panu Janowi Wiater z Ferdynandowa za zakup i wymianę żarówek w kościele. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

Drodzy parafianie i goście;

Z okazji Świąt Bożego Narodzeni, cała nasza wspólnota klasztorna, składa najlepsze życzenia: Niech Słowo Wcielone, Jezus Chrystus nasz Zbawiciel, który w każdej chwili rodzi się na ołtarzach całego świata, narodzi się i w waszych domach i sercach i przemieni naszą codzienność poprzez WIARĘ, NADZIEJĘ, i MIŁOŚĆ we wspólnotę miłości i szacunku z Bogiem i drugim człowiekiem. Obfitości łask Bożych płynących od Bożego Dzieciątka.