Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2023

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 318

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. z racji uroczystości, po każdej mszy św. odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa, również w dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Osiemset lat temu w Greccio św. Franciszek z Asyżu wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę. Do tych wydarzeń będą nawiązywać tegoroczne Roraty. W czasie kazań przedstawiona będzie postać budowniczego stajenki, czyli św. Franciszka i najważniejsze epizody z jego życia. Przez cały Adwent zarówno dzieci, jak i starsi będą budowali w swoich sercach stajenkę dla Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie każdego dnia Adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Pierwszego dnia dzieci otrzymają plansze, na której w wyznaczonych miejscach będą przyklejać obrazki otrzymywane podczas Rorat. Każdego dnia prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami. Z wylosowanych serduszek dziecko otrzyma na jedną dobę do zaopiekowania figurkę Matki Bożej Brzemiennej, także podobną figurkę otrzyma osoba dorosła. Prosimy rodziców o umożliwienie dzieciom na dotarcie na Msze roratnie. Niech udział w Roratach będzie naszym wspólnym postanowieniem adwentowym. Młodzież i kandydatów do bierzmowania w szczególny sposób zapraszamy 15 i 23 grudnia.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Jak co roku opłatki będą roznoszone przez Radnych Parafialnych z poszczególnych miejscowości. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na remont ołtarza św. Eliasza.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszki na światowy dzień ubogich. Suma zebranych ofiar wynosi; 791 zł.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Lipin. Po Nabożeństwie o godz. 12.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Łukowa – 300 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Lillę Latoch z Krzówki i Reginę Kieliszek z Lipin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …