Ogłoszenia Duszpasterskie na „1” Niedzielę Adwentu 27.11.2022

Visits: 180175

Opis

Visits: 568

Ogłoszenia Duszpasterskie na
„1” Niedzielę Adwentu
27.11.2022

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to szczególny czas, w którym otwieramy serca na spotkanie z przychodzącym do nas Jezusem. On już raz przyszedł dwa tysiące lat temu w Betlejem, gdy stał się człowiekiem. Przed nami Jego powtórne przyjście na ziemię na końcu czasów. My zaś stajemy teraz przy ołtarzu i prosimy, aby ta Msza św. była miejscem spotkania z Nim tu i teraz, w naszym życiu. Wzbudźmy w sobie tęsknotę za Panem Jezusem i prośmy Go, żeby do nas przyszedł i abyśmy byli na to spotkanie gotowi.

Msze św. roratnie, na które zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Prosimy dzieci, by na roraty przychodziły z lampionami i dzwoneczkami. Niech w poszczególne dni dzieciom towarzyszą w miarę możliwości rodzice, rodzeństwo, babcia lub dziadek.

W sklepiku są do nabycia świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Jak co roku opłatki będą roznoszone przez Radnych Parafialnych. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na remont organów.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Ferdynandowa i Klinowego Dołu. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień w drugą niedzielę adwentu odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Woli Gułowskiej – 200 zł., z Charlejowa – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Danutę Bober i Roberta Stanio. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…