Ogłoszenia Duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą 18.06.2023

Visits: 180175

Opis

Visits: 257

Dobrze, że rośnie świadomość niezwykle ważnej roli, jaką ojcowie pełnią w swoich rodzinach, nie tylko zabezpieczając byt materialny rodziny, ale również zapewniając rodzinie bezpieczeństwo, budując zdrowe relacje wewnątrz rodziny, kształtując zdrowe życie emocjonalne swoich córek i stanowiąc wzorzec osobowości męskiej dla swoich synów. Dobrze, że rola ojca w rodzinie jest doceniana przez obchodzenie Dnia Ojca, który przypada w piątek, 23 czerwca. Wszystkim ojcom rodzin życzymy, by czerpali inspirację ze swojego wielkiego patrona św. Józefa, i modlimy się, by Bóg umacniał ich w pełnieniu tego odpowiedzialnego zadania.

Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na KUL.

W czwartek (22.06)  podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 młodzieży z naszej parafii ks. bp. Grzegorz Suchodolski udzieli sakramentu bierzmowania. Spowiedź młodzieży bierzmowanej i rodziców w środę, o godz. 16.00. Próby przed Uroczystością bierzmowania w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Zapraszamy.

W piątek 23 czerwca, w ostatni dzień roku szkolnego, zapraszamy na Msze św. dziękczynną o godzinie 8.00, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Będziemy także prosili Boga o dobre i bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży.

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Turzystwa – 130 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.