Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.20

Visits: 180209

Opis

Visits: 413

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 1 Niedzielę Wielkiego Postu
06.03.2022

W przyszłą niedzielę uroczystą Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00 z obrzędem wprowadzenia obejmującym modlitwę do Ducha Świętego, nałożenie stuł i przekazanie kluczy Kościoła – symbolu władzy i głoszenia słowa Bożego – misjonarzom rozpoczniemy misje parafialne. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiarą. Módlmy się więc w intencji tych, którzy będą do nas mówili, budujmy klimat sprzyjający misjom, wspomnijmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału. Plan i modlitwa, w intencji misji, znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Odezwa Wójta Gminy Adamów: Drodzy mieszkańcy w związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie, nie możemy pozostać obojętni! rozpoczynamy zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z Ukrainą. Można przynieść artykuły pierwszej potrzeby: żywność trwałą, środki czystości i medyczne, śpiwory i koce. Miejsce zbiórki: Dom Kultury-Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej (w godzinach pracy instytucji): Serdecznie zachęcam do udzielenia pomocy walczącej Ukrainie. Osoby chętne do przyjęcia uchodźców w swoich domach prosimy o kontakt z gminą.

Dom Kultury w Woli Gułowskiej i Biblioteka w Adamowie zapraszają na specjalny koncert, który odbędzie się 13 marca w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Kultury w Woli Gułowskiej. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka środków finansowych we współpracy z Caritas Diecezji Siedleckiej na rzecz poszkodowanej ludności Ukrainy, w tym przede wszystkim kobiet i dzieci.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek, będzie odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. będzie zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich będzie odprawiana Msza św.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną Niedzielę i Środę popielcową, złożyli ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Suma zebranych ofiar wynosi 5740 zł. (pięć tysięcy siedemset czterdzieści złotych). Ofiary te zostały przekazane na konto Caritas diecezji siedleckiej.

Dziękujemy przewodniczącemu Rady Parafialnej Andrzejowi Cąkale za przygotowanie krzyża misyjnego do uroczystości misyjnych w naszej parafii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.