Ogłoszenia Duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą 06.08.2023

Visits: 180175

Opis

Visits: 355

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie, to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Zapraszam Rade Parafialną na spotkanie do Hilarówki w piątek 11 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00. Celem spotkania jest omówienie spraw bieżących dotyczących funkcjonowania parafii.

W przyszłą niedzielę taca zbierana, będzie przeznaczona, na cele gospodarcze naszej parafii.

Organizowana jest pielgrzymkę 26 sierpnia br. do Leśnej Podlaskiej dla Kół Różańcowych i wszystkich chętnych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Woli Gułowskiej – 300 zł. Dziękujemy również Panu Stanisławowi Skwarek z Turzystwa, za zrobienie i montaż drzwi prowadzących z chóru na balkon fasady głównej kościoła. Dziękujemy także Panu Tadeuszowi Szczebelskiemu z Turzystwa za oszklenie tych drzwi. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się przygotowaniem posiłku dla pielgrzymów do Częstochowy. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.