Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023

Visits: 182026

Opis

Visits: 567

W środę popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku. Czy znak Krzyża świętego znajduje się tam, gdzie toczy się nasze życie? Przez cały Wielki Post w każdy piątek będzie odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. będzie zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po „Gorzkich Żalach”  będzie sprawowana Msza św.

W poniedziałek rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół z terenu naszej parafii. Rekolekcje poprowadzą Siostry Apostolinki. Pierwszego dnia rekolekcji siostry spotkają się z uczniami w szkołach w Woli Gułowskiej, Krzówce i Niedźwiedziu. W drugim dniu rekolekcji nauki dla poszczególnych grup wiekowych ze wszystkich szkół odbywać się będą w kościele: klasy I – III – 8.45 – 9.30, klasy IV – VI – 9.55 – 10.40, klasy VII – VIII – 11.05 – 11.50. Tego dnia będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi św. Trzeciego dnia zapraszamy uczniów wszystkich szkół wraz z rodzicami i opiekunami na naukę rekolekcyjną i uroczystą Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii o godz. 12.00. Bardzo prosimy rodziców o przywiezienie dzieci do kościoła na nauki rekolekcyjne. Dziękujemy już teraz także dyrektorom szkół i nauczycielom za pomoc w organizacji rekolekcji.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele kurii diecezjalnej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc kościołowi w potrzebie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Woli Gułowskiej. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Zachęcamy do udziału w akcji: „Szafowanie dla Wojtusia”. Jest to akcja, podczas której zbierana jest używana odzież, koce, kołdry, pościel, oraz firany. Zebrane kilogramy zostaną zamienione na pieniądze, które pomogą 8-latkowi z Gołaszyna pokonać złośliwy nowotwór. Wojtuś Jonczyk ma 8 lat. Mieszka w Gołaszynie. Ostatnio jednak miejscem gdzie spędza cały czas, na zmianę z mamą lub tatą, jest Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Powrót do zdrowia może mu zapewnić bardzo kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Zbiórka na terenie gmina Adamów będzie do 4 marca, w godzinach od 9:00 do 11:00. W tym czasie można wystawiać zapakowane w worki ubrania przed swoje bramy i posesje, które odebrane zostaną przez służby gminne. Szczegóły akcji na tablicach ogłoszeń i stronach internetowych gminy Adamów, oraz pod numerami telefonów Urzędu Gminy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, składającym ofiary na utrzymanie, remont i odnowienie naszego kościoła; z Woli Gułowskiej – 300 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Kazimierza Majak z Władysławowa. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w tym Sanktuarium, życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego wypoczynku.