Ogłoszenia Duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 25.06.2023

Visits: 180211

Opis

Visits: 507

Składamy serdeczne podziękowania Panu Premierowi, prof. Piotrowi Glińskiemu i podległemu mu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przekazane dotacje na rewitalizację Zespołu Klasztornego Karmelitów w Woli Gułowskiej. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Sławomira Skwarka, za pomoc i wsparcie, przygotowywanych wniosków dotacyjnych przez Panią Beatę Solarczyk – koordynatorkę prac konserwatorskich prowadzonych przy zespole klasztornym karmelitów w Woli Gułowskiej.

W roku 2023 otrzymaliśmy dotacje na realizację czterech zadań: Zad. 1. trzeci etap remontu organów – 250 tysięcy, Zad. 2. drugi etap remontu ołtarza św. Eliasza – 215 tysięcy, Zad. 3. pierwszy etap realizacji drenażu i izolacji przeciwwilgociowej fundamentów budynku kościoła i klasztoru – 465 tysięcy, Zad. 4. zorganizowanie wystawy dotyczącej historii klasztoru karmelitów w Woli Gułowskiej – 45 tysięcy.

Łączna kwota uzyskanych dotacji wynosi 975 tysięcy złotych. Wkład własny do otrzymanych dotacji wynosi 300 tysięcy złotych. Łączna wartość realizowanych zadań w 2023 roku wynosić będzie 1 275 000 (milion dwieście siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych).

W związku z otrzymanymi dotacjami i trudnościami związanymi z pozyskaniem wkładu własnego, podczas spotkania z radą parafialną ustaliliśmy, że taca zbierana w każdą drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na prace gospodarcze, prowadzone przy rewitalizacji zespołu klasztornego karmelitów w Woli Gułowskiej. Za okazaną życzliwość z góry składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Natalina i Żurawca. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Woli Gułowskiej – 100 zł., z Ernestynowa – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.