Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą 07.08.2022

Visits: 180175

Opis

Visits: 414

Ogłoszenia duszpasterskie
na 19 Niedzielę Zwykłą
07.08.2022

Kancelaria parafialna czynna codziennie pół godziny po mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy.

W poniedziałek 8 sierpnia w godzinach popołudniowych w naszym Sanktuarium pragnie zatrzymać się na nocleg Konna Pielgrzymka Ułańskiej Straż Tradycji i Wiary, aby następnego dnia tj. we wtorek 9 sierpnia po porannej Mszy św. wyruszyć na kolejny etap pielgrzymki. Prosimy o pomoc w przygotowaniu dla nich posiłku wieczornego i porannego. Pielgrzymi konni będą uczestniczyć w Wieczornym Apelu Jasnogórskim, a we wtorek po porannej Mszy św. wyruszą w dalszą drogę.

W przyszłą niedzielę (14.08) zapraszam Rade Parafialną na spotkanie organizacyjne dotyczące odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i dożynek diecezjalnych w dniu 8 września.

W dniu 27 sierpnia 2022 r. organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej. Zapisy u zelatorek lub w kancelarii parafialnej.

W poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele Święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy Św. o godz. 8:00, 10.00, 12:00 – suma odpustowa, i 16.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich anonimowych ofiarodawców wspierających nas zarówno duchowo, jak i materialnie: z Pruszkowa 200 zł, anonimowo 500 zł. z Helenowa 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łakomi wszystkich którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Jana Latuska z Niedźwiedzia. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…