Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2023

Odsłony: 177632

Opis

Odsłony: 96

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary są zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 31 marca do 02 kwietnia 2023 roku. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Dąbrowski – Paulista z Lublina. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. zwłaszcza, że posługę sakramentu spowiedzi będą pełnić kapłani z naszego dekanatu, Przygotujmy się, aby dobrze wykorzystać ofiarowany czas rekolekcji i ponaprawiać zaniedbane relacje z Bogiem i bliźnimi.

 

Przez cały Wielki Post w każdy piątek, będzie odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. będzie zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich będzie odprawiana Msza św.

 

Zapraszamy w przyszłą sobotę, 11 marca po wieczornej Mszy św. do Hilarówki należących do grupy liturgicznej, oraz wszystkich chcących się zaangażować w działalność Grupy Liturgicznej.

 

Spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: rocznik I – poniedziałek, 13 marca – godz. 16.00 rocznik II – wtorek, 14 marca – godz. 16.00.

 

Dziękujemy Siostrom Apostolinkom za poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych dla uczniów ze szkół z terenu naszej parafii. Słowa wdzięczności kierujemy również do dyrektorów szkół za pomoc w organizacji rekolekcji oraz do rodziców za przywiezienie dzieci do kościoła.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich składających ofiary na utrzymanie i remont naszego kościoła; z Woli Gułowskiej – 300 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Teodozję Cąkała z Helenowa. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

 

Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w tym Sanktuarium, życzymy miłej i spokojnej niedzieli, oraz dobrego wypoczynku.