Ogłoszenia Duszpasterskie na 21 niedzielę zwykłą 27.08.2023

Visits: 180175

Opis

Visits: 364

Dzisiaj przedostatnia niedziela tegorocznych wakacji. Na mocy postanowienia papieża Franciszka w Kościele obchodzimy: Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony oraz plony ziemi. W modlitwie pamiętajmy o wdzięczności Bogu i ludziom za to, że w ojczyźnie naszej nie brakuje pokarmu.

Zapraszamy na odpust i dożynki diecezjalne, które odbędą się 8 września br. roku w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej. Program uroczystości: 10:00 – występ zespołów ludowych Gminy Górzno, 10:15 – program artystyczny w wykonaniu Domu Kultury Gminy Górzno, 10: 45 – Wystąpienie Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka; „Rola kultury i zwyczajów ludowych w pielęgnowaniu wiary i patriotyzmu”, 11:15 – prezentacja wieńców dożynkowych, 12:00 – Suma pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Po Mszy św. błogosławieństwo koron żniwnych, ziarna i nasion, wystawienie Najświętszego sakramentu, litania loretańska, procesja eucharystyczna.

W piątek 1 września Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. Nauczycieli, Rodziców, Dyrektorów szkół w Niedźwiedziu, Woli Gułowskiej i Krzówce, oraz dzieci i młodzież rozpoczynają rok szkolny z całej naszej parafii. Prosimy rodziców lub opiekunów o zapewnienie transportu dla dzieci i młodzieży w dotarciu do kościoła i uczestniczeniu we Mszy św.

W piątek 8 września w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP i Dożynki Diecezjalne. Prosimy Koła Gospodyń Wiejskich z naszej parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych lub upieczenia chleba dożynkowego. W tym roku Starostami Dożynek reprezentującymi naszą parafię będą: Państwo; Grzegorz i Małgorzata Sobieszek z Turzystwa. Aby wesprzeć renowację naszego kościoła Właściciele Sali bankietowej – „Magnolia” ofiarowali 50 litrów bigosu który zostanie rozdany pielgrzymom na stoisku prowadzonym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lenda Wielkiego. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy z miejscowości należących do naszej parafii przygotowali, lub upiekli, coś czym będzie można poczęstować pielgrzymów. Ofiarowane produkty prosimy o przywiezienie w środę 7 września po południu do Hilarówki. Rolników posiadających różne ziarna siewne prosimy o przygotowanie symbolicznej dekoracji przy ołtarzu polowym z ziaren do poświęcenia, które po uroczystości pielgrzymi będą mogli zabrać do swoich gospodarstw. Za wszelkie przejawy ofiarności i życzliwości serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Urszulina. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Informujemy że Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po Mszy św. sprawowanej rano, o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy. Informujemy, również że sakrament chrztu świętego, dzieci sprawowany jest w naszyj świątyni, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 12.00.

Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i wielu łaski Bożych na nadchodzący tydzień.