Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu 17.12.2023

Visits: 178115

Opis

Visits: 465

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 7.00.

W piątek (22 grudnia) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił Ojciec dr. Hab. Jerzy Skawroń – z Gdańska. Program rekolekcji: Piątek i sobotę: godz. 10.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz.12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży; godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. W piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. będą pełnić posługę sakramentu spowiedzi księża z dekanatu adamowskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. i prosimy by rodziny osób starszych i chorych zadbały o pomoc w dotarciu do Kościoła również tym osobom, aby i oni mogli skorzystać z tego sakramentu i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia

Parafianom z Sobiski, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu styczniu, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Turzystwa. Sprzątanie kościoła odbędzie się 19 stycznia od godz. 9.00.

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w czwartą niedzielę adwentu. Msze Św. według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy Św. sprawowanej o godz. 16.00, której nie będzie. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Uroczystą Pasterką sprawowaną o godz. 23.00 w naszej świątyni.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła:, z Łukowa – 100 zł. Taca gospodarcza – 3200 zł. Ofiary za opłatki Bożonarodzeniowe zebrane przez Radnych z poszczególnych miejscowości, które są przeznaczone na remont ołtarza św. Eliasza; z Ferdynandowa – 1025 zł., z Lipin – 2100 zł., z Niedźwiedzia – 1540 zł., z Sobiski – 2040 zł., z Helenowa – 830 zł., z Dąbrówki – 980 zł., z Walentynowa – 850 zł., z Krzówki – 1400 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy: Eugeniusza Kobiałkę z Władysławowa. Polećmy ich, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…