Ogłoszenia Duszpasterskie na 33 niedzielę zwykłą 19.11.2023

Visits: 182026

Opis

Visits: 301

Dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki z racji ogłoszonego przez papieża światowego dnia ubogich.

Parafianom z Podlodówki, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu grudniu, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Sobiski. Sprzątanie kościoła odbędzie się 15 grudnia od godz. 9.00. Zapraszamy.

Zapraszam dzisiaj na godz. 14.00 Radę Parafialną na spotkanie do klasztornego refektarza. Spotkanie dotyczyć będzie omówienia spraw z dokończeniem obsadzenia dawnymi odmianami drzew owocowych klasztornego sadu, oraz dokonania przesadzeń cisów znajdujących się przy kaplicy cmentarnej. Omówimy również duszpasterskie przygotowanie do zorganizowania orszaku trzech króli.

W klasztornym sklepiku można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023. Pomyślmy już teraz o zakupie świec na nasze świąteczne stoły, aby dzięki naszemu wsparciu dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mogły otrzymać odrobinę szczęścia. Świece dostępne są w czterech rodzajach: po 10, 15, 20 i 30 zł. Za Waszą ofiarność składamy staropolskie “Bóg zapłać” . 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Lenda Wielkiego 200 zł., z Łukowa – 200 zł. Taca gospodarcza z zeszłej niedzieli wynosi – 3614 zł.  Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.