Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną 21.04.2024

Visits: 182050

Opis

Visits: 696

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Ci, których Bóg wzywa, niech z radością odpowiedzą na Jego zaproszenie. Przez cały tydzień po każdej mszy świętej modlitwa o powołania do życia zakonnego.

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej.

Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej serdecznie zaprasza na Koncert na Ludowo w wykonaniu dzieci i młodzieży z kół zainteresowań działających przy instytucjach kultury gminy Adamów. Koncert odbędzie się w niedzielę – dzisiaj – 21 kwietnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

W piątek o godz. 16.00 bp. Grzegorz Suchodolski udzieli sakramentu bierzmowania 40 osobom z naszej parafii. W środę o godz. 16.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu dla kandydatów do bierzmowania. W czwartek o godz. 16.00 spowiedź św. dla kandydatów rodziców i świadków. Tego dnia również sprzątanie i dekorowania kościoła o godz. 10.00 i 18.30. Prosimy o modlitwę za naszą młodzież.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: z Adamowa – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W sobotę do życia wiecznego odeszła Janina Gruza z Helenowa – Mama o. Jana Gruzy –Karmelity Uroczystości pogrzebowe śp. Janiny rozpoczną się w środę 24 kwietnia o godz. 11.30 wprowadzeniem i Nabożeństwem Różańcowym, Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Modlitwa o powołania.

Matko i Ozdobo Karmelu, stajemy przed Twoim wizerunkiem w duchu pokory i prosimy Cię: wyproś u Twojego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa dla wielu młodych ludzi łaskę powołania do naszej karmelitańskiej wspólnoty. Spraw, by każde powołanie zostało ochotnie przyjęte, rozwinęło się i przyniosło obfity owoc . Uproś łaskę powołania dla tych wszystkich, którzy byli by gotowi wspólnie z nami służyć Bogu i ludziom w celu zakorzenienia i umocnienia w duszach ludzkich Królestwa Chrystusowego i rozszerzania go po całej ziemi. Orędowniczko Szkaplerza Świętego, umacniaj każdego z nas w swoim powołaniu, abyśmy pobudzeni przez Ducha Świętego, działającego w kościele, potrafili rozpoznawać znaki czasu, i analizować je w świetle Ewangelii i naszego dziedzictwa duchowego. Wstawiaj się do Twojego Syna Jezusa Chrystusa, Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.