Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną 14.04.2024

Visits: 182050

Opis

Visits: 400

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej.

Zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania na próbę przed uroczystą Mszą św. w piątek 19 kwietnia na godzinę 16.00. Również zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. mistagogiczną sprawowaną w niedzielę 21 kwietnia, o godz. 13.15.

Odbiór strojów komunijnych odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, o godzinie 18:00 w Hilarówce.

W sobotę 20 kwietnia bieżącego roku w katedrze siedleckiej 12 naszych ministrantów przyjmie błogosławieństwo ks. bp. ordynariusza Kazimierza Gurdy wynoszące ich do posługi lektora. Polecajmy w naszych modlitwach nowych lektorów i całą służbę liturgiczną ołtarza.

Na terenie naszej parafii jest wiele krzyży i przydrożnych kapliczek, usytuowanych na skrajach wsi, w ciszy leśnej, na polach – otoczone falującym zbożem, na łąkach – zatopione w polnych kwiatach, na skrzyżowaniach dróg, w przydomowych ogrodach. Jedne skromne, proste, inne rozbudowane, kolorowe. Stanowią trwały element polskiego krajobrazu, będąc jego niezaprzeczalną ozdobę. Są, przede wszystkim, znakiem wiary naszych przodków, ich kultury i wierności tradycji. Często są świadkami historycznych i szczególnych wydarzeń na tych ziemiach. Stawiano ich, aby dawały nadzieję, wskazywały drogę, chroniły przed nieszczęściami, utwierdzały w wierze, były zachętą do modlitwy. Różne były powody, że we wsi, bądź jej okolicy pojawiała się kapliczka, albo krzyż; pragnienia obecności patrona, oraz wiara, że swoją mocą uchroni wieś bądź rodzinę od chorób i nieszczęść, hołd dziękczynny za łaski; cudowne wyzdrowienie, pomyślność, szczęśliwy powrót z wojny, tułaczki czy zesłania, za uchronienie od kataklizmów – ognia, powodzi, wojny czy też pomoru. Okres wiosenny to dobry moment na zatroszczenie się o ich wygląd i stan, aby zapewnić im trwałość, oraz przygotować do sprawowanych nabożeństw; majowych, modlitwy o urodzaje, modlitwy różańcowej.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę parafian z Woli Gułowskiej za posprzątanie kościoła na przyjazd ks. bp. Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Ewę Góra z Lenda Wielkiego. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie…