Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Zwykłą 28.01.2024

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 420

W sobotę w sali bankietowej „Magnolia” odbył się VIII charytatywny bal karmelitański, podczas którego, zbierane były ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła. Suma zebranych ofiar wynosi 40 tysięcy zł. W imieniu całej naszej wspólnoty karmelitańskiej, bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom balu; Państwu Włodzimierzowi i Marzenie Wolskim za osobisty wkład i duże zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie tej wyjątkowej imprezy. To dzięki waszej kreatywności i poświęceniu, mogliśmy spędzić czas w wyjątkowej atmosferze. Dziękuję również pozostałym osobom które bezpośrednio lub pośrednio przyczyniły się do uatrakcyjnienia tego wydarzenia, a uczestnikom balu za złożone ofiary i entuzjazm, zapewniając wszystkim dobrą zabawę. Bóg zapłać.

W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz.: 7:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu w zgromadzeniach życia zakonnego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W sobotę, 03 lutego, po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 z okazji wspomnienia św. Błażeja, odbędzie się obrzęd błogosławieństwa skrzyżowanymi świecami gardła i języka z prośbą o zachowanie od chorób. W tym dniu w wielu regionach Polski święci się również jabłka, których zjedzenie ma zapobiec chorobom gardła. Poświęcone w dniu św. Błażeja jabłka dawano również zwierzętom, głównie bydłu. Nazywano je jabłkami błażejkowymi i trzymano oddzielnie od innych niepoświęconych jabłek.

Od lutego wznawiamy spotkania grupy „Lectio divina”. Spotkania służą pogłębianiu znajomości Pisma Świętego i wiary chrześcijańskiej, poprzez modlitewne czytanie Słowa Bożego. Modlimy się metodą „lectio divina” – czytanie, medytacja, modlitwa i kontemplacja. W czasie spotkań poznajemy również nauczanie Kościoła, co ma pomóc nam lepiej poznać naszą wiarę i żyć nią na co dzień we współczesnym świecie. Spotkania będą odbywać się we wtorki. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 06.02.2024 w klasztorze u Sióstr Karmelitanek. O godzinie 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać Boga i siebie w świetle Słowa Bożego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Turzystwa. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: Anonimowy ofiarodawca złożył 50 tysięcy złotych. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Eugenię Wrzosek z Woli Gułowskiej i Cecylię Pikuła z Natalina . Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie…