Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkiego Postu 03.03.2024

Visits: 180234

Opis

Visits: 412

Taca z przyszłej niedzieli – jest to druga niedziela miesiąca – przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

Wójt Gminy Adamów Karol Ponikowski i Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej serdecznie zapraszają dzisiaj Domu Kultury na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu zespołu VOX. Koncert odbędzie się o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury.

Przez cały wielki post, w każdy piątek, będzie odprawiana droga krzyżowa o godz. 17.15, a po drodze krzyżowej Msza św. Jak co roku podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu, zostanie odprawiona Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą  niedzielę o godz. 16.00, a. po gorzkich żalach  sprawowana będzie Msza św.

Pod chórem w ramach akcji Caritas – Jałmużna Wielkopostna 2024 można nabyć Baranki Wielkanocne i świece na świąteczny stół.

W piątek 22 marca odbędzie się Ekstremalna Drogę Krzyżową z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w Radoryżu, zakończenie około 24.00. Osoby, które chcą wziąć udział w drodze krzyżowej, prosimy o zgłoszenie udziału w kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa będzie przebiegać polnymi szlakami dlatego też uczestnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą; dobre obuwie i ciepły ubiór, latarkę oraz kamizelkę odblaskową lub inne elementy odblaskowe. Przemarsz odbywać się będzie w grupach 15 – 20 osobowych.

Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy społecznej św. Józefa zapraszają w niedzielę 17 marca na kiermasz stroików i palm wielkanocnych wykonanych z pomocą Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Dąbrowski – Paulista z Lublina. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. Zaplanujmy i dobrze wykorzystajmy ofiarowanych czas rekolekcji.

W piątek 8 marca zapraszamy o godz. 16.45 do kościoła kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne dot. uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po spotkaniu wspólna Droga Krzyżowa i Msza św.

W przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony; sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 06 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.