Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Zwykłą 29.01.2023

Visits: 182156

Opis

Visits: 472

W liturgii czwartej niedzieli zwykłej, Pan Jezus w swoim Słowie pragnie nam przekazać prawdy, które będą nas formować jako wspólnotę Jego Kościoła. Prowadzi nas drogą błogosławieństw, które najpierw spełniły się w Jego Osobie, w Jego życiu. On w chwili składania Ofiary Krzyża jest ubogi, udręczony, łagodny, głodny i spragniony sprawiedliwości. Jest czystego serca oraz czyni pokój, choć jest prześladowany. Jesteśmy zdolni, aby szukać Pana w codzienności naszego życia. Nie zmarnujmy tej szansy i tych zdolności.

W czwartek 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 8:00, 11:00 i 17:00. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Niech to będzie modlitwa w intencji naszych rodzin, aby światło Chrztu świętego nieustannie nas prowadziło. Po Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie i rozdanie świec dla dzieci komunijnych.

Parafianom, z Dąbrówki, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać. W lutym troskę o czystość naszej świątyni powierzamy mieszkańcom z Ernestynowa. Sprzątanie kościoła odbędzie się 3 lutego od godz. 9.00. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Turzystwa. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy panom: Jarosławowi Abramczykowi, Zbigniewowi Szałkowskiemu i Pawłowi Wachnikowi, że przez 6 dni pracowali przy uporządkowaniu drogi Unitów Podlaskich. Bóg zapłać, również wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę porządkowania księżego lasu. Dziękujemy także Panu leśniczemu Waldemarowi Kępie za nadzór nad wycinką i Ojcu Adamowi za koordynowanie prac leśnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej szczególnej opiece.

Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej Karmelitańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli, oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.